Як скасувати дії приватного виконавця Шипкова Єгора Олексійовича?

Після того, як боржник допустив прострочення сплати кредиту, кредитор може телефонувати, надсилати повідомлення або листи з вимогою повернути борг. Крім цього, кредитори можуть пропонувати пролонгацію – це той випадок, коли боржник сплачує якусь фіксовану суму і термін повернення кредиту відсувається ще на місяць. Але всі ці методи не вирішують кредитний спір по суті.

Якщо боржник добровільно не повертає борг, то спір може бути вирішений в такі етапи:

– отримання виконавчого документа, в якому буде зафіксована остаточна сума боргу. Таким документом у кредитних спорах може бути лише рішення суду, але на практиці, кредитори часто використовують і позасудовий спосіб стягнути борг – звертаються до нотаріуса й отримують в нього виконавчий напис;

– на підставі одного з вищезазначених виконавчих документів, приватний виконавець Шипков Єгор Олексійович може почати заходи примусового стягнення боргу.

Отже, першим способом того, як скасувати дії приватного виконавця, є оскарження головної підстави цих дій: рішення суду чи напису нотаріуса. Для того, щоб оскаржити судове рішення, потрібно знайти поважні причини для поновлення строку на оскарження: стан здоров’я, складні життєві обставини тощо.

На те, щоб відмінити виконавчий напис нотаріуса, у боржника є 3 роки. Навіть якщо Шипков Єгор Олексійович уже встиг стягнути частину чи навіть увесь борг, який зафіксований виконавчим написом нотаріуса, у боржника є шанс все повернути. Для відміни виконавчого напису потрібно подавати позов до суду.

Другий спосіб скасувати дії приватного виконавця – це оскаржувати якусь конкретну постанову (про арешт, реалізацію майна, заборону виїзду за кордон, відкриття провадження) або бездіяльність виконавця (не зняття арешту з зарплатного рахунку, неповернення коштів, які були списані безпідставно, невинесення постанови про закриття провадження).

Як скасувати дії приватного виконавця Шипкова Єгора Олексійовича?