Як скасувати дії приватного виконавця Шевченко Тетяни Сергіївни?

Коли ми консультуємо клієнтів з приводу того, як реагувати на настирливі вимоги колекторів, то часто радимо “не звертати уваги”. Але ця порада шкідлива, якщо Ваш спір уже на стадії виконавчого провадження.
Досить часто підставою для відкриття провадження стає така нотаріальна дія, як виконавчий напис. Тобто, кредитору не обов’язково йти до суду. Але в такому разі, до суду обов’язково потрібно йти позичальнику, тому що виконавчі написи на кредитних угодах – неправомірні. Це підтверджує наша практика з вирішення подібних спорів у суді.

Приватна виконавиця Шевченко Тетяна Сергіївна формально не порушує закон, коли приймає на виконання напис нотаріуса. Закон порушує нотаріус, коли приймає заяву кредитора. Річ у тому, що деякий час існувала норма права про те, що дійсно можна ставити виконавчі написи на договорах у простій письмовій формі. Але ця норма була скасована. Договір обов’язково має бути нотаріально завірений. Ви завіряли кредитний договір у нотаріуса, коли отримували позику? Ми впевнені, що ні.

Що робити, якщо Шевченко Тетяна Сергіївна відкрила виконавче провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса?
1. Підготувати позовну заяву про скасування напису. Будьте уважні, відповідачем вказуйте кредитора, не нотаріуса, і не виконавицю. Якщо Ваш борг був переуступлений новому кредитору, – то вказуйте його. Також обов’язково перевірте чи дотримались формальних вимог до оформлення позову, інакше суд може його повернути. Обов’язково потрібно вказати на які норми права ви посилаєтесь та зазначити свіжу судову практику з подібних правовідносин. Найкраще, цей пункт доручити адвокату із кредитних спорів.
2. Якщо виконавиця порушила правило територіальної підвідомчості таких спорів, то можна подати ще й адміністративний позов. Округом діяльності Тетяни Сергіївни є Одеський регіон, отже боржник має проживати в цьому регіоні. Якщо правило порушене, то в суді можна домогтися рішення про скасування постанови про відкриття провадження.

Якщо провадження було відкрите за правилами, але виконавиця порушує Ваші права на інших стадіях виконання, можна окремо оскаржувати кожну постанову.

Як скасувати дії приватного виконавця Шевченко Тетяни Сергіївни?