Як скасувати дії приватного виконавця Попляка Володимира Володимировича?

Початок виконавчого провадження призводить до багатьох негативних наслідків для боржника: втрата доступу до рахунків, відрахування із заробітної плати, арешт майна, обмеження в праві виїзду за кордон тощо. В кредитних спорах, наявність виконавчого провадження може стати справжнім сюрпризом для боржника. Річ у тому, що кредитори, а особливо колектори, нерідко вдаються до вчинення виконавчого напису на договорі. Цей напис підтверджує, що виник безспірний борг. Боржника про вчинення напису ніхто не повідомляє, тому він ніяк не може цьому перешкодити.

Натомість закон надає боржнику право скасувати таку нотаріальну дію у суді. Отже, якщо скасувати виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі, то і всі дії, які вчинив Попляк Володимир Володимирович, втратять підставу.

Потрібно мати на увазі, що визнання дій приватного виконавця та відміна виконавчого напису, це не одне й те ж. У першому випадку, відповідачем по справі буде виконавець. А в другому: кредитор.

Іноді доцільно подавати відразу два позови: до кредитора, і до виконавця. Наприклад, у разі, коли суд вже скасував виконавчий напис, але Попляк Володимир Володимирович відмовляється знімати арешт чи повертати списані з рахунків кошти.

Як скасувати дії приватного виконавця Попляка Володимира Володимировича?