Як скасувати дії приватного виконавця Палігіна Олександра Петровича?

Про те, що за кредитним спором вже розпочалося виконавче провадження, боржник може дізнатися вже на стадії списання коштів з рахунку. Таке можливо, якщо кредитор вирішив не звертатися до суду, а подав нотаріусу заяву про здійснення виконавчого напису. Цього напису достатньо для того, аби Палігін Олександр Петрович виніс постанову про відкриття виконавчого провадження. Далі виконавець надсилає запити до різних банків через Автоматизовану систему виконавчого провадження, і вже на наступний день може арештувати рахунки та майно боржника.

Яким чином позичальник може скасувати дії, які вчинив приватний виконавець Палігін Олександр Петрович?

Розглянемо декілька ситуацій:

1. Скасувати незаконний арешт зарплатного рахунку. На деякі види доходів заборонено встановлювати автоматичне списання. Відрахування із заробітної плати потрібно здійснювати не через банк, а через роботодавця, адже щомісячне списання з цього виду доходу не повинне перевищувати 20%. Щоб скасувати арешт зарплатного рахунку, потрібно отримати довідку з банку про цільове призначення коштів та в письмовому вигляді попросити виконавця зняти з них арешт. У випадку відмови – її потрібно оскаржувати в суді.

2. Анулювати виконавчий документ: виконавчий напис нотаріуса або рішення суду. Цей варіант є найбільш універсальним, адже в такому разі – провадження підлягає закриттю, а всі попередні дії виконавця – скасуванню.

Той факт, що кредитний спір вже на стадії виконавчого провадження, не завжди означає, що для боржника все втрачено. Наприклад, якщо вдається скасувати виконавчий напис, то можна повернути назад усі кошти, які виконавець Палігін Олександр Петрович встиг списати з рахунків боржника.

Як скасувати дії приватного виконавця Палігіна Олександра Петровича?