Як позбутися від мікрозайму?

Коли в людини є борги – це втомлює, а коли її незаконно переслідують колектори – це втомлює ще більше. Часто у боржників виникає думка подати на МФО в суд, тому що їхні вимоги щодо розміру боргу явно завищені. Але не варто цього робити, крім випадку оскарження виконавчого напису або рішення першої чи другої інстанції. Коли судовий процес ініціює кредитор, то це логічно, що боржник захищається, а коли ініціює боржник, то він зі слабкої сторони, яка потребує захисту перетворюється на того, хто нападає. Оскільки рішення приймає суддя – жива людина – то емоційна складова тут теж має значення. То як позбутися від мікрозаймів ?

Пропонуємо орієнтовний план:

1. З’ясуйте загальну картину. Якщо є декілька кредитів, складіть їх рейтинг, щоб визначити в якій послідовності та якими платежами їх гасити.

2. Коли розмір боргу досяг суми вдвічі більшої, ніж тіло кредиту – домовляйтесь про реструктуризацію на вигідних умовах. Адже буває, що боржник фактично вже давно сплатив кредит, але кредитор зараховував ці платежі як незаконно нараховані відсотки, а тіло кредиту так і залишається непогашеним.

3. Якщо є виконавче провадження, розпочате на підставі виконавчого напису нотаріуса – оскаржуйте цей виконавчий документ. Шанси виграти є в більшості випадків.

4. Коли МФО подали на Вас до суду – приймайте активну участь у процесі, подавайте відзив на позовну заяву і просіть або закрити справу, або зменшити розмір боргу.

5. Окремо можна оскаржувати постанови приватного виконавця: про відкриття провадження, про накладення арешту, тощо.

Не забувайте, що це не готова інструкція конкретно для вашої ситуації. Щоб знайти оптимальний варіант того, як позбутися мікрозаймів – записуйтесь на консультацію до адвоката із кредитних спорів!

Як позбутися від мікрозайму?