Як оскаржити рішення суду про стягнення боргу?

Отримали рішення суду не на свою користь? Рано думати, що все пропало. Існує декілька варіантів того, як можна виправити ситуацію!

1. Рішення суду про стягнення боргу було прийнято без участі боржника, тобто заочно. В такому випадку позичальник міг і не знати про те, що по його кредиту йде суд. Наприклад, судові повістки приходили за старим місцем проживання. Суд має законні повноваження розглянути справу заочно, якщо відповідач більше одного разу не з’являється в суд і не повідомляє про причини неявки, не подає заяву про розгляд справи без його участі. З моменту, коли боржник отримав заочне рішення у нього є 20 днів щоб попросити суд переглянути таке рішення. Для цього потрібно подати заяву до того ж суду, який розглядав справу і надати докази, які підтверджують безпідставність вимог кредитора. Також потрібно пояснити суду через які поважні причини відповідач не з’явився до суду. Після того, як суд розгляне таку заяву, він може прийняти рішення переглянути цю справу ще раз у звичайному порядку з викликом і кредитора і боржника.

2. Судове засідання відбулося за участі обох сторін, і було прийнято рішення суду про стягнення боргу з позичальника. У такому разі відповідач має 30 днів, щоб подати на апеляцію.

Отже, якщо ви отримали рішення суду про стягнення боргу, це ще не привід опускати руки. Існує чимало законних механізмів для його оскарження. Але ці процедури передбачають багато правових нюансів, які краще доручити професіоналам.

Для отримання детальної консультації, звертайтесь, будь ласка, за телефоном: 0 800 75 72 07 або 056 784 00 55

Як оскаржити рішення суду про стягнення боргу?