Як очистити кредитну історію?

Кредитна історія – це сукупність відомостей про позичальника та укладені ним кредитні угоди. Сюди також належить інформація про отримання товару в кредит чи з відстроченням платежу. Веденням кредитних історій займаються спеціально створені Бюро. Порядок їх діяльності регулюється законом “Про організацію формування та обігу кредитних історій”.

Бюро кредитних історій отримує інформацію про позичальника від банків чи МФО. Насправді це взаємовигідна співпраця, адже допомагаючи Бюро наповнювати свою базу даних, кредитори отримують можливість перевірити благонадійність своїх потенційних клієнтів. Погана кредитна історія може зашкодити людині отримати позику в майбутньому. Саме тому, питання про те як очистити кредитну історію є досить актуальним.

Навіть якщо Ви ніколи не брали кредитів, але маєте кредитну картку, якою час від часу користуєтесь, – інформація про Вашу особу ймовірніше доступна до перевірки через Бюро кредитних історій.

Повністю очистити кредитну історію не вийде. Можна говорити лише про її оскарження або поліпшення. Інформація про позику зберігатиметься в базі даних ще протягом 10 років з моменту припинення кредитного договору.

Оскаржити наявність інформації в Бюро кредитних історій, можна з таких підстав:

1. Кредитний договір не був укладений, або визнаний недійсним в судовому порядку.
2. Позичальник не підписував заяви про збір даних про нього та передачу їх до Бюро.
3. Минув строк зберігання інформації про наявність грошового зобов’язання.

Кожен позичальник, який думав про те як очистити кредитну історію, для початку може самостійно перевірити її, наприклад через онлайн-запит до Українського бюро кредитних історій. Закон гарантує кожній людині право безкоштовно отримати таку інформацію один раз на рік. Кожен наступний запит буде платним.

Як очистити кредитну історію?