Як колектори будуть стягувати кредити після війни?

На час дії воєнного стану, держава максимально подбала про тих, хто має кредити:
– дозволено користуватися арештованими рахунками. Цей виняток стосується лише тих боржників, які заборгували менш як 100 тис. грн;

– заборонено відкривати виконавчі провадження на підставі написів нотаріуса;

– заборонено нараховувати штрафні санкції за невчасну сплату кредиту (штраф та пеня).

Такі заходи потрібні для того, щоб не залишити людей без засобів до існування в такий складний час. Проте, це не означає, що банки та колектори пробачають кредитний борг. Навіть навпаки, він буде зростати через нараховані відсотки, розмір яких передбачений договором. Тобто, неустойку нараховувати заборонено, а відсотки – можна.

Як колектори будуть стягувати кредити після війни, залежить від того, якими методами вони користувалися до 24 лютого 2022 року. Виконавче провадження по кредиту може бути розпочате на підставі:

– судового рішення. Той факт, що зараз воєнний стан ніяк не впливає на можливість колектора подати до суду;

– або виконавчого напису нотаріуса. Колектор теж може його вчинити під час дії воєнного стану, але нічого з того не отримає, бо подати напис приватному виконавцю зможе лише тоді, коли закінчиться війна.

Якщо колектор вже вчинив виконавчий напис чи отримав судове рішення про стягнення боргу, ми не рекомендуємо нашим клієнтам зволікати з оскарженням цих документів. Воєнний стан закінчиться, а борг нікуди не подінеться. Навпаки, збільшиться мінімум на 10%, які приватний виконавець спише з боржника для оплати своїх послуг.

Як колектори будуть стягувати кредити після війни?