Як довести що кредит не брав?

Отримуєте претензії від колекторів, про яких вперше чуєте чи, можливо, на вас подали до суду з вимогою повернути кошти? Тоді вам потрібно розібратися з тим як довести що кредит не брав.
Кредитні відносини між позичальником та кредитором регулюються Цивільним кодексом та профільними законами. Наприклад, законом “Про споживче кредитування”. Але в основі таких відносин завжди лежить договір. Немає договору – немає обов’язку повертати кредит. Кредитний договір – це документ, складений на папері або в електронному вигляді. Такий договір не може укладатися усно, або підтверджуватися розпискою.

Уявімо, що кредитор таки має на руках договір з вами, де стоїть ваш підпис, або він підписаний електронним підписом, але грошей ніяких ви не отримували. Тоді, просіть суд (якщо справа вже в суді), щоб він зобов’язав кредитора надати підтвердження факту отримання вами грошей. Відсутність такого підтвердження або вчинення його неналежним способом є одним із варіантів того, як довести, що кредит не брав.

Борг по кредиту може бути проданий від одного кредитора іншому по декілька разів. Іноді, колектори навіть не мають оригіналів кредитних угод, а у випадку, якщо ви ніякого кредиту не брали – то скоріш за все договору або немає, або він підроблений. Підробку може встановити експертиза, а відсутність оригіналу договору призведе до відмови кредитору у стягненні із вас будь-яких коштів.

Як довести що кредит не брав?