Як дізнатися, хто наклав арешт на карту?

Арешт рахунків боржника – це один із заходів, який застосовує виконавча служба або приватний виконавець з метою виконання рішення про стягнення боргу. Відразу після відкриття виконавчого провадження, виконавець надсилає у банки запити про надання інформації про відкриті рахунки. Банки повинні надати таку інформацію негайно. Все відбувається дуже швидко, тому що листування ведеться в електронному вигляді. Але як дізнатися, хто наклав арешт на карту, якщо ніяких листів від виконавчої, боржник не отримував? Це можна зробити такими способами:

1. Перевірити вкладку “виконавчі провадження” у дії. Якщо є відкриті провадження, то Ви побачите, хто є виконавцем у вашій справі. Можна відкрити розгорнуту інформацію про провадження, і знайти спеціальний код, називається ідентифікатор. По цьому коду потрібно зайти в електронну систему виконавчого провадження (так і вводьте в пошуку в гуглі), в якій зможете побачити перелік усіх постанов виконавця та ознайомитися з їх змістом.

2. Зайдіть в Єдиний реєстр боржників. Доступ до цього сервісу є вільним. В пошуковому полі введіть своє повне ім’я та дату народження. Серед результатів пошуку оберіть те, що вас цікавить. Зокрема, Ви зможете побачити прізвище, ім’я, по батькові виконавця, його контакти.

3. Через Opendatabot. Цей сервіс має зрозумілий інтерфейс, дає підказки та інструкції для пошуку. Цей бот можна знайти або в гуглі, або ввівши в стрічці пошуку в телеграмі.

Як дізнатися, хто наклав арешт на карту – це лише перший етап, який має з’ясувати боржник, який прагне захисти свої кошти. Якщо арешт був накладений на зарплатний або інший соціальний рахунок, – це грубе порушення прав боржника. Людину не можна залишати без засобів до існування. З таких видів доходів можна списувати лише по 20% щомісяця. Списання має відбуватися через орган, який нараховує такі виплати, а не через банк. Тому, такий неправомірний арешт варто оскаржувати.

Як дізнатися, хто наклав арешт на карту?