Виконавче провадження під час воєнного стану: особливості

Під час воєнного стану, законодавство стало більш лояльним до боржників:
– дозволено користуватися рахунками, на які накладено арешт. Але це не стосується випадків, коли сума боргу перевищує сто тисяч гривень;
– припинено стягнення з основного виду доходу боржника (заробітної плати та всіх видів соціальної допомоги).

Разом з тим, припиняється перебіг усіх строків. А це означає, що після закінчення воєнного стану увесь цей період, коли провадження були у “підвішеному стані” не буде додаватися до строків, в межах яких може тривати виконавче провадження. Тобто, фактично строки подовжаться на строк дії воєнного стану.

Також, існує законопроєкт, яким планується тимчасово заборонити відкривати виконавче провадження під час воєнного стану на підставі виконавчих написів нотаріусів. Тут важливо уточнити, що власне виконавчі написи вчиняти не буде заборонено, просто до виконання вони будуть прийняті пізніше.

Якщо у Вас є кредитний спір, щодо якого вчинено виконавчий напис нотаріуса – ми рекомендуємо не зволікати з його відміною. Для цього потрібно подати позовну заяву до суду. Адже, воєнний стан закінчиться, наплив на судову систему збільшиться, і сума боргу, що засвідчена виконавчим написом збільшиться ще на мінімум як 10 % (такий розмір виконавчого збору). Це ж стосується й стягнення боргу за судовим рішенням. Якщо пропустити строки апеляційного/касаційного оскарження – то коли виконавча система запрацює на повну – Ви ризикуєте втратити право на перегляд рішення про стягнення боргу по кредиту.

Якщо Вам потрібне більш детальне роз’яснення, скористайтесь, будь ласка, консультацією адвоката нашої компанії. Кредитні спори – наша основна спеціалізація!

Виконавче провадження під час воєнного стану: особливості