Види виконавчих документів

Виконавче провадження може початися лише після того, як кредитор отримає та подасть у виконавчу службу виконавчий документ. По суті, спір може вирішитися лише в суді, але донедавна банки та МФО часто використовували напівлегальний позасудовий спосіб почати виконавче провадження. Розглянемо обидва варіанти. По кредитному спору бувають такі виконавчі документи:

1. Рішення суду. На підставі такого рішення, кредитору видають виконавчий лист, який є підставою для виконавця почати провадження. Важливо, щоб таке рішення набрало законної сили, тобто щоб минув строк на оскарження цього рішення. Якщо боржник не знав про судовий процес і має поважні причини чому він не подав апеляцію на рішення, то можна в судовому порядку спробувати поновити строки для оскарження. В такому разі, виконавче провадження буде зупинено аж до моменту, коли відбудеться апеляційний розгляд справи.

2. Виконавчий напис нотаріуса. Вчиняти нові написи на кредитних угодах, нотаріуси більше не в праві. Але велика кількість таких нотаріальних дій, які вже були вчинені до внесення змін у законодавство, і ці дії – залишаються дійсними.

Поки триває воєнний стан, виконавці не можуть здійснювати стягнення на підставі виконавчих написів, але всі обмеження, які були накладені на боржника в таких виконавчих провадженнях неможливо зняти, якщо не скасувати виконавчий напис нотаріуса.

Тому, боржникам потрібно діяти на випередження, і подавати в суд на кредитора, який вирішив таким способом стягнути борг.

Ми не заперечуємо проти того, що кредит потрібно повертати, але кредитори досить часто зловживають своїм становищем. Необізнаність та пасивність боржників – грають їм на руку. Візьмемо ті ж самі виконавчі написи. Щоб їх скасувати, боржнику навіть в суд йти не потрібно. Всі документи може підготувати та подати юрист із кредитних спорів.

Види виконавчих документів