Строки закриття виконавчого провадження

Після того, як виконавець виносить постанову про закриття виконавчого провадження, ніяких підстав, щоб знов його відкрити – немає. В деяких випадках, виконавець може не закінчувати провадження, а повертати виконавчий документ. Тоді банк чи мікрофінансова організація зможе звернутися до виконавця знову.

Які строки закриття виконавчого провадження визначені законом:

● коли боржник повернув борг та сплатив виконавчі витрати – провадження закривається не пізніше наступного дня. Разом з цим, із боржника мають зняти усі обмеження;

● коли закінчився строк, передбачений для цього виду стягнення. В кредитних спорах можна говорити про строк у три роки з моменту видачі виконавчого листа чи вчинення нотаріусом виконавчого напису. Кредитор не може вічно тримати у себе виконавчий документ, якщо цей трирічний строк минув, провадження не може бути розпочато.

Також правило про три роки застосовується, якщо з якихось підстав відбувалося повернення виконавчого документа стягувачу.

Як правильно рахувати? Не обов’язково, щоб цей строк був суцільним.

Якщо в сумі періоди, протягом яких виконавчий документ перебував не на виконанні, а у кредитора на руках – становитимуть три чи більше років, можна застосувати строки закриття виконавчого провадження.

За порушення строків, для виконавців передбачена відповідальність. Найдієвіший спосіб, щоб оскаржити дії чи рішення посадової особи – це подати позов до суду.

Строки закриття виконавчого провадження