Скільки разів можна відновлювати виконавче провадження?

Після того, як виконавець приймає від кредитора на виконання судове рішення чи напис нотаріуса, він виносить постанову, якою починає виконавче провадження. Далі все розвивається швидко: вже цього ж дня може бути накладений арешт на рахунки та заборона продавати нерухоме майно, що є у власності боржника. Також, після того, як інформація про особу потрапляє до Реєстру боржників, така особа не зможе зняти з реєстрації автомобіль аж до моменту поки відомості не будуть забрані з Реєстру.

Але буває так, що у боржника немає офіційних доходів та майна на яке можна було б звернути стягнення. Тоді, які б заходи виконавець не застосовував, це не дасть ніякого результату для погашення вимог кредитора. Тому, з часом виконавець закриє провадження та поверне виконавчий документ стягувачу. Щоб поновити виконавчі дії, кредитору доведеться повторно звертатися у виконавчу.

Скільки разів можна відновлювати виконавче провадження? Тут не може бути конкретної відповіді, адже робити це можна рівно стільки разів, поки не закінчиться строк пред’явлення виконавчого документа до виконання. Цей строк становить 3 роки та не є безперервним. Наприклад, кредитор отримав виконавчий напис нотаріуса, але не подав його відразу у виконавчу – 6 місяців цей напис був у нього на руках.

Потім 1 рік він був у виконавця, потім знов якийсь час у кредитора. От коли час перебування виконавчого документа у кредитора в сукупності складе 3 роки, тоді можна говорити про те, що він більше не зможе поновити виконавче провадження.

Скільки разів можна відновлювати виконавче провадження?