Що зробити, щоб не платити виконавчий збір виконавцю?

Виконавчий збір – це як мінімум 10 відсотків від кредитного боргу, які боржнику доведеться сплатити додатково. Або не доведеться. Що зробити, щоб не платити виконавчий збір виконавцю? Розберемо детальніше далі:

1. Добровільно погасити борг до того, як виконавець розпочне його стягувати примусово. Тут важливо зауважити, що платити на пряму кредитору – це великий ризик. Він може зарахувати цю оплату в рахунок погашення додаткових комісій та відсотків, а основна сума боргу так і лишиться непогашеною повністю.

2. Скасувати виконавчий документ. Цей пункт ідеально підходить для випадків, коли кредитор хоче стягнути борг на підставі виконавчого напису нотаріуса. Підстави для анулювання цієї нотаріальної дії є завжди, а отже, боржник не тільки звільниться від обов’язку платити виконавчий збір, а й від обов’язку платити борг.

3. Скасувати постанову про відкриття провадження. Наприклад тоді, коли приватний виконавець порушив правило територіальної юрисдикції. Боржнику потрібно подати позов до адміністративного суду. В позові варто зазначити, що боржник не проживає в окрузі діяльності виконавця, а отже, останній порушив вимоги статті 24 Закону України “Про виконавче провадження”, коли прийняв заяву від кредитора.

Отже, найкращим варіантом того, як не платити виконавчий збір – є скасування виконавчого документа. Оскільки розмір такого збору залежить від розміру боргу, то боржнику варто також з’ясувати чи немає підстав зменшити суму заборгованості, якщо варіант із повним скасуванням йому не підходить.

Що зробити, щоб не платити виконавчий збір виконавцю?