Що робити, якщо на Вас оформили кредит?

Для початку перевірте інформацію про себе в Єдиному реєстрі боржників та на сайті судової влади. Таким чином можна з’ясувати як далеко зайшов кредитор у спробі стягнути із Вас чужий борг та який шлях обрав для цього: судовий розгляд чи вчинення виконавчого напису у нотаріуса. Також можна скористатися додатком “Дія”. У переліку послуг знайдіть вкладку “виконавчі провадження”. Якщо кредитний спір вже на стадії виконання, у цій вкладці зявиться детальна інформація, яка потім стане в пригоді при оскарженні боргу.

Ще один спосіб дізнатися чи є на Ваше якісь кредити або борги по ним, це перевірка на сайті Боро кредитних історій. Один раз на рік, інформацію про себе можна перевіряти безкоштовно, кожен наступний запит коштує 50 грн.

Якщо інформація підтвердилася, або колектори вже дістають дзвінками, скористайтесь наступними порадами про те, що робити, якщо на Вас оформили кредит:

● подайте повідомлення в поліцію про те, що на вас взяли кредит. Це потрібно, щоб зафіксувати цей факт. Обов’язково переконайтесь, що Ваше повідомлення внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань;

● офіційно зверніться до кредитора чи колектора та повідомте, що кредит ви не отримували. Попросіть надати оригінал договору, на який посилається кредитор;

● готуйте позов до суду, щоб оскаржити наслідки, які наступили. Залежно від стадії, на якій перебуває кредитний спір, це може бути: визнання договору повністю, або частково недійсним, оскарження виконавчого напису нотаріуса, оскарження судового рішення.

Якщо з якоїсь причини Ви не можете, або не хочете йти в поліцію, можна відразу починати з останнього пункту та готувати документи в суд.

Що робити, якщо на Вас оформили кредит?