Що робити, якщо банк не знімає арешт з рахунку?

Накладення та зняття арешту на рахунок – це повноваження виконавчої служби чи приватного виконавця. Тому банк не знімає арешт з рахунку самостійно. Для цього потрібен дозвіл від виконавця.
Які можуть бути підстави для зняття арешту?

1. Коли боржник сплатив всю суму боргу та витрати виконавчого провадження.

2. Виконавчий документ був повернений стягувачу.

3. Боржник оскаржив постанову про відкриття виконавчого провадження. Тоді всі заходи, які були застосовані до боржника повинні бути скасовані. Також виконавець повинен не тільки зняти арешт, а й повернути кошти, які були списані.

4. Боржник оскаржив виконавчий документ: відмінив у суді виконавчий напис нотаріуса; виграв апеляцію/касацію; домігся перегляду заочного рішення про стягнення боргу.

5. Під час дії воєнного стану боржники можуть вільно користуватися арештованими рахунками, якщо розмір заборгованості менший ніж сто тисяч гривень.

6. Арешт було накладено на рахунок, який використовується виключно для отримання зарплати чи соцвиплат.

Отже, банк не знімає арешт виключно за своїм рішенням. підставою для цього може бути постанова державного виконавця, або рішення суду. Найперше, що потрібно зробити боржнику, аби зняти арешт з тих видів доходів, на які заборонено накладати стягнення автоматично – це отримати від банку довідку про те, яким є цільове призначення коштів.

Далі потрібно подати письмову заяву виконавцю. Якщо виконавець не зважає на заяву боржника, або відмовляє у знятті арешту, єдиним виходом для боржника є подача позову на виконавця.

Що робити, якщо банк не знімає арешт з рахунку?