Що можуть зробити колектори по мікрозаймах?

Для того, щоб почати примусову процедуру списання боргу з доходів чи майна боржника, колектору потрібно отримати виконавчий документ. В кредитних спорах, донедавна найбільш поширеною підставою початку виконавчого провадження був напис від нотаріуса про те, що виникла безспірна заборгованість. З цими написами не все було добре, адже якщо детально вникнути в правові норми, то можна було виявити, що їх можна вчиняти тільки на тих договорах, які мають нотаріальне посвідчення.

Кредитні договори такого посвідчення не мають, тому у боржників були високі шанси скасувати ці написи у суді. На період дії воєнного стану, виконавцям заборонено відкривати провадження на підставі написів нотаріуса, проте вже вчинені написи нікуди не зникнуть, і після закінчення війни, вони будуть підлягати подальшому виконанню.

Тому, якщо Вам відомо, що кредитор вчинив цей напис, скористайтесь тимчасовою паузою та скасуйте його.
Отже, виконавчі написи тимчасово відійшли вбік.

Що можуть зробити колектори мікрозаймів?

Єдиним законним способом відкрити виконавче провадження по кредитному боргу в умовах воєнного стану – це отримати рішення суду. Але спершу колектори використовують напрацьовану тактику: телефонують боржнику, рідним, можуть погрожувати притягненням до відповідальності. Такі дії є незаконними та суперечать нормам етичної поведінки колекторів.

В судовому процесі, боржнику потрібно бути активним: проаналізувати зміст кредитного договору та знайти слабкі місця; самостійно звірити розрахунки, які надав кредитор, ознайомитися з матеріалами справи та, за потреби, просити суд витребувати додаткові докази від кредитора. Цілком можливо, що доведеться подавати апеляцію, оскільки місцеві суди не завжди правильно застосовують норми кредитного права.

Що можуть зробити колектори по мікрозаймах?