Передача виконавчого провадження за місцем проживання боржника

Якщо боржник не має можливості чи бажання оплатити борг відразу після винесення судового рішення, то стадія його виконання може бути досить розтягнена у часі.
Отримавши судове рішення, кредитор звернеться у виконавчу службу, або до приватного виконавця. Зробити це можна лише після того, як буде визначено територіальну підвідомчість.

Якщо це державна виконавча служба – то за місцем проживання боржника. Якщо це приватний виконавець, то він повинен працювати в межах області, де проживає боржник.

Коли невідоме місце проживання останнього – то до уваги можна взяти місце роботи, або місце знаходження майна.

Оскільки, виконання рішення суду – це зазвичай не одномоментний процес, може статися так, що боржник змінить місце проживання.

Тоді, для більш ефективного досягнення мети, може відбутися передача виконавчого провадження за місцем проживання боржника. Оформлюється така передача постановою. Новий виконавець теж виносить постанову про те, що він документи прийняв та повідомляє про це стягувача та боржника.

Приватні виконавці вільніші у своїй діяльності. Законом їм надано право здійснювати виконавчі дії в межах усієї країни. Вони можуть передавати виконавчі провадження за заявою стягувача чи за договором з іншим виконавцем (наприклад, якщо втратили ліцензію). Але відкривати провадження також повинні у суворій відповідності до статті 24 закону “Про виконавче провадження”, інакше боржник може звернутися в суд та домогтися закриття провадження, яке було розпочате в неналежному місці.

Передача виконавчого провадження за місцем проживання боржника