Розпочате виконавче провадження по сплаті кредитного боргу, закінчується у таких основних випадках:
● коли боржник повністю сплатив всю суму, що вказана у виконавчому документі;
● коли боржник скасував виконавчий документ.
Якщо сталося так, що вже минули всі строки для оскарження судового рішення, або Ви вичерпали всі можливості для оскарження, тоді дійсно має сенс добровільне виконання рішення суду.
Поради, як правильно виконати рішення суду:
1. Можна не чекати початку виконавчого провадження, і заплатити напряму кредитору. Тут потрібно бути дуже уважним та правильно зазначити призначення платежу. Нерідко буває, що отримавши борг, кредитор зараховує його для погашення відсотків, комісій, ще якихось нарахувань, а потім все-таки звертається у виконавчу і пробує ще раз отримати кошти.
2. Через виконавчу службу. Ми рекомендуємо йти саме цим шляхом, тоді у вас буде беззаперечне підтвердження виконання зобов’язання. Але обов’язково зберігайте всі квитанції.
Цивільний процесуальний кодекс дає боржнику можливість у деяких випадках відстрочити, або розстрочити сплату боргу. Наприклад, можна розділити суму на декілька платежів. Тоді, виконавець не матиме повноважень примусово списувати понад розмір чергового платежу.
Щоб скористатися такою можливістю, потрібно:
● мати підтвердження того, що існує поважна причина для розстрочення чи відстрочення: хвороба, знищення майна внаслідок бойових дій, втрата годувальника, в той час, як на забезпеченні лишились діти тощо;
● подати до суду, який розглядав кредитний спір у першій інстанції, заяву про зміну способу виконання рішення. Таку заяву можна подати й виконавцю, а він тоді зобов’язаний ініціювати судовий розгляд.
Таким чином, добровільне виконання рішення суду, може стати не таким фінансово виснажливим для боржника, якщо встановити розстрочку.
Щоб обрати найоптимальнішу правову стратегію для вирішення конкретно Вашої справи, — скористайтесь консультацією адвоката. Ми зможемо дати конкретні рекомендації після ознайомлення з документами.