Чи можуть колектори подати заяву в поліцію на боржника?

Коли людина бере кредит, то вона підписує договір. Це і є підтвердженням того, що виникли правовідносини. Такі відносини регулюються Цивільним законодавством, тому називаються цивільно-правові. Поліція вирішенням спорів, які лежать в площині цивільно-правових відносин не займається. Сфера її діяльності: адміністративні правопорушення, або кримінальні.

Чи можуть колектори подати заяву в поліцію на боржника? Теоретично можуть, але поліція не стане займатися розслідуванням того, що сталося. В договорі завжди є розділ, який називається “відповідальність за порушення умов договору” (назва може звучати по-різному, але суть та ж сама). Ось в цьому розділі й шукайте відповідь про те, що може зробити колектор з боржником. Якщо коротко: боржник відповідає лише фінансово.

За час користування кредитом, кредитор нараховує відсотки, а за прострочення сплати – нараховує штрафні санкції у вигляді пені або штрафу. Якщо боржник добровільне не сплачує борг, колектор повинен подавати до суду, а не в поліцію. Проте, іноді колектори розуміють безнадійність ситуації, а судова тяганина – це зайвий час та кошти, тому використовують не зовсім законні методи взаємодії з боржником. Такими методами можуть бути: дзвінки цілодобово як боржнику, так і його знайомим, погрози кримінальною відповідальністю, листи на роботу.

Тому зовсім не дивно, що позичальники ставлять собі питання про те, чи можуть колектори подати заяву в поліцію на боржника.

Чи можуть колектори подати заяву в поліцію на боржника?