Чи можлива порука без відома поручителя?

Договір поруки – це додатковий документ, який має бути підписаний представником банку або іншої фінансової установи та особою, яка бере на себе відповідальність нарівні з позичальником за прострочення повернення кредиту. Відповідно, порука без відома поручителя неможлива.

Однією з основних вимог для того, щоб будь-який договір був укладений є згода та присутність обох сторін. Якщо мова йде про електронний договір, то потрібен електронний підпис, наприклад одноразовим ідентифікатором.

Візьмемо до прикладу ситуацію, коли під час отримання кредиту позичальник дає контакти сторонніх осіб на випадок відсутності звязку з ним особисто. Такі особи не будуть поручителями, і не несуть ніякої відповідальності, якщо позичальник не поверне кошти.

До того ж кредитор не має права з власної ініціативи вести взаємодію з такими особами з метою врегулювання заборгованості. Вийняток: якщо людина надала згоду на таку взаємодію.

Порука без відома поручителя – може стати підставою для судового спору. Наприклад, якщо кредитор пред’явив до особи, яку вважає поручителем, вимогу віддати кошти замість боржника, можна подати зустрічний позов про визнання договору поруки недійсним або неукладеним. Точне формулювання позовної вимоги залежить від змісту договору.

Чи можлива порука без відома поручителя?