Чи може банк нараховувати відсотки після суду?

Коли банк отримує рішення суду про стягнення боргу з позичальника по кредиту – можна говорити про певну фіксовану суму, яку повинен сплатити позичальник. Ця сума є остаточною, якщо жодна зі сторін не оскаржить її в апеляції чи касації. Банк не має права повторно звертатися до суду з тим самим позовом по тому самому договору. Точніше, подати повторний позов він може, але суд повинен відмовити у розгляді такої справи.

Чи може банк нараховувати відсотки після суду? Теоретично – може. Але які шанси отримати ці відсотки від позичальника? Знову звертатися до суду – не варіант. Залишається лише йти на хитрість та сподіватися на необізнаність клієнта.

Боржнику можуть запропонувати “вигідну” реструктуризацію боргу. І якщо боржник стане платити в банк не через виконавчу, а на пряму – то має ризик заплатити двічі.

Також банк може застосувати автоматичне списання коштів з рахунку під виглядом покриття відсотків чи якихось комісій. І коли через виконавчу із зарплати списувати б по 20% щомісяця, банк може списувати й по 50%.

Відсотки за користування кредитними коштами повинні нараховуватися лише в межах строків кредитування, які передбачені договором. Якщо позичальник вчасно не повертає кошти – за це передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій або 3% річних від суми боргу. Щоправда, всі штрафні санкції, які нараховані з першого дня початку воєнного стану та до його закінчення – повинні бути списані кредитором.

Тому питання про те, чи може банк нараховувати відсотки після суду – досить риторичне. Банк може робити що завгодно, але це не означає, що ці дії законні.

Чи може банк нараховувати відсотки після суду?