Через який час колектори перестають шукати кредитного боржника?

Минуло 3 роки з того часу, як кредитор отримав право вимагати повернути борг – можна просити суд закрити справу через сплив строків позовної давності. Минув 1 рік з того часу, як кредитор нарахував штрафні санкції за несвоєчасну сплату тіла та відсотків за кредитом – можна просити суд зменшити суму боргу, віднявши ці штрафні санкції, бо строк позовної давності за ними становить саме 1 рік.

Але щоб застосувати позовну давність, потрібно щоб кредитор подав на боржника до суду. Тоді боржник подає відповідне подання на ім’я судді й справу закривають. Першому ініціювати судовий процес, щоб застосувати позовну давність, боржнику не варто. Інакше, якщо були підстави для зупинки строків, можна ще ненароком визнати суму боргу. Тому, боржнику лишається тільки чекати.

Закінчення строків позовної давності – не означає, що кредитор перестане турбувати позичальника. Відповідь на питання про те, через який час колектори перестають шукати кредитного боржника досить неоднозначна.

Бувають ситуації, коли позичальник виплачує всі борги, а тоді через деякий час отримує позов від нового кредитора, який ніби-то викупив право вимоги.

Щоб уникнути подвійного стягнення боргу, потрібно щоразу коли закриваєте кредит, просити у кредитодавця довідку про відсутність заборгованості.

Не зайвим буде зберегти усі квитанції про оплату та постанову про закриття виконавчого провадження, якщо воно було.

Через який час колектори перестають шукати кредитного боржника?