Якщо позичальник допустив прострочення платежу по кредиту, то борг сам по собі нікуди не дінеться ні через 5, ні через 10 років. Але закон визначає певні строки, в межах яких кредитор повинен показати свою зацікавленість у поверненні боргу, звернувшись до суду. Ці строки називаються позовною давністю.
У кредитних спорах є 2 такі строки:
– 1 рік. Протягом цього строку, кредитор має право звернутися до суду, щоб стягнути штрафні санкції за невчасну сплату кредиту;
– 3 роки. Такий строк встановлений для подачі позову про стягнення основної суми боргу: тіла кредиту та відсотків.
Якщо вищезазначені строки минули, і кредитор подає до суду, суд автоматично не може відмовити йому у прийнятті заяви. Тут потрібні активні дії боржника, які полягають у тому, щоб подати клопотання про застосування строків позовної давності.
МФО, в якому Ви отримували кредит може й не звертатися до суду, щоб стягнути борг, якщо вони вчинили у нотаріуса виконавчий напис. В цьому разі діють інші строки, аналіз яких допоможе з’ясувати через який час анулюється мікрозайм.
Після вчинення виконавчого напису, кредитор має три роки, протягом яких може звернутися у виконавчу службу. Якщо три роки минуло, виконавець не має права прийняти заяву та відкрити провадження.
Отже, ставити питання щодо того через який час анулюється мікрозайм не зовсім коректно. Правильніше буде говорити про те, через який час кредитор втрачає право стягнути борг.