Банк подав до суду за несплату кредиту, що робити?

Причиною для судового процесу може бути реально допущене боржником прострочення або ненавмисне через заплутаність правил кредитування! Останнє часто трапляється з картковими кредитами. Працівник банку може дуже гарно все пояснювати про умови зняття коштів з кредитки, а потім виявляється, що через 2 роки після погашення у вас з’явилося прострочення за якимось недовнесеним платежем. Як наслідок – банк подав в суд за несплату кредиту!

Великий відсоток кредитних справ можуть закінчитись для боржника успішно, якщо:

• попросити в суді витребувати від банку оригінал кредитної угоди. Часто буває, що вона вчинена у формі анкети чи заяви-приєднання і може не містити всіх потрібних реквізитів;

• перевірити чим банк підтверджує розмір боргу. Це мають бути лише виписки з карткового рахунку або інші первинні бухгалтерські документи;

• порахувати строки. Можливо, вже минув строк позовної давності – тоді треба просити суд закрити справу;

• провести власні розрахунки. Буває, що банки продовжують рахувати відсотки навіть коли термін дії договору закінчився;

• активно включитись в судовий процес. Після того, як суд відкриває провадження по справі – у боржника є небагато часу аби підготувати відзив на позов або подати зустрічну позовну заяву.

Залежно від обставин справи, можна домогтися:

• визнання кредитного договору недійсним, тоді й не буде заборгованості;

• зменшення розміру відсотків аж до тіла кредиту.

Банківські правила та умови кредитування – це завжди значні за обсягом та складні документи. Тому, як би банально це не звучало, якщо банк подав на вас в суд через кредит, то найперше, що потрібно зробити, це звернутися до адвоката із кредитних спорів.

Банк подав до суду за несплату кредиту, що робити?