Анулювання виконавчого напису нотаріуса: 5 рекомендацій

Кредитні спори з мікрофінансовими організаціями та деякими судами часто вирішуються у нотаріуса, а не в суді. Для кредитора це швидше та вигідніше, хоча й не зовсім законно. Нотаріуси під час вчинення написів закривають очі на те, що не мають повноважень вчиняти написи на договорах, які не були нотаріально завірені в момент укладення. Ставку роблять на позичальників, які не стануть розбиратися.

5 рекомендацій, які стануть у пригоді під час анулювання виконавчих написів нотаріусів:

1. Виконавчі написи обов’язково потрібно оскаржувати. Навіть на стадії виконавчого провадження, боржник може повернути все, що з нього списали через виконавчу в рахунок погашення боргу.

2. Позов подаємо до кредитора, не до нотаріуса.

3. Додатково потрібно подавати заяву про забезпечення позову. Поки справа буде на розгляді в суді, виконавець не зможе далі списувати з боржника кошти.

4. На судове засідання можна не приходити, якщо подати клопотання розглядати справу без вашої присутності. При цьому потрібно акцентувати, що позов про скасування виконавчого напису нотаріуса позичальник підтримує повністю.

5. Підставою для скасування напису, обирайте: вчинення напису на нотаріально не посвідченому договорі; наявність спору про розмір боргу; закінчення строків.

Анулювання виконавчого напису нотаріуса не означає, що борг по кредиту перестане існувати. Кредитор може використати інший варіант: подати позов про стягнення боргу до суду. Але в кредитних спорах часто буває, що борг продають від одного колектора до іншого, і може з’ясуватися, що насправді кредитор не має належного підтвердження укладення договору, або знову ж таки, минули строки, в межах яких можна вимагати повернути борг.

Анулювання виконавчого напису нотаріуса: 5 рекомендацій