Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ “Укрсоцбанк” на суму 294 202,00 грн

Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ "Укрсоцбанк" на суму 294 202,00 грн

Категорія: скасування заочного рішення суду
справа № 208/6517/16-ц
№ провадження 2-п/208/18/20

УХВАЛА
Іменем України

08 травня 2020 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в складі: Головуючого, судді Похвалітої С.М., за участю секретаря судового засідання Вілкової Ю.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву представника заявника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про скасування заочного рішення Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 24 травня 2017 року по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

в с т а н о в и в:

Заочним рішенням Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 24 травня 2017 року позовні вимоги по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором були задоволені.
Представник заявника ОСОБА_1 ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про скасування заочного рішення, посилаючись на те, що відповідач не була присутня у судовому засіданні, тому вповному обсязі не змогла захистити свої інтереси, а також зазначив, що заявлені позовні вимоги щодо стягнення боргу не є законними та правомірними, позивачем пропущений строк позовної давності.
У зв`язку з чим просить суд скасувати заочне рішення Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 24 травня 2017 року по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором та призначити справу до розгляду в загальному порядку.
Суд, вивчивши матеріали заяви та матеріали цивільної справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 288 ЦПК України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Ч.3 ст.287 ЦПК України передбачено, що у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: залишити заяву без задоволення; скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
Так, як вбачається з матеріалів справи відповідач повідомлявся про час та місце розгляду справи судовою повісткою, але дані того, що вона її особисто отримувала в матеріалах справи, відсутні, а також суд вважає необхідним під час розгляду справи врахувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи та на які посилається заявник.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 260, 287, 288 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Заяву представника заявника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про скасування заочного рішення Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 24 травня 2017 року по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, – задовольнити.
Заочне рішення Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 24 травня 2017 року по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, скасувати.
Призначити справу до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та проводити судове засіданні 04 червня 2020 року об 16 год. 20 хв. в приміщення Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам`янське, вул. Ігнатія Ясюковича, 5, про що повідомити учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Похваліта С. М.