Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ КБ “ПриватБанк” на суму 93 401,19 грн

Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ КБ "ПриватБанк" на суму 93 401,19 грн

Категория: отмена решения суда первой инстанции по кредиту
Справа № 491/554/18
Провадження № 2-п/522/76/20

УХВАЛА

26 березня 2020 року м. Одеса
Приморський районний суд м.Одеси:
під голоуванням судді Абухін Р.Д.,
за участю секретаря судового засідання Стогнієнко Т.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк « Приватбанк» до ОСОБА_1 ,- « про стягнення заборгованості»,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до суду, по якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором в розмірі 93 401,19 грн.; судові витрати покласти на відповідача.
Заочним рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 22.01.2019 року позов задоволено.
Відповідач ОСОБА_1 до канцелярії суду подав заяву про перегляд вищезазначеного судового рішення.
В судове засідання сторони не з`явились, повідомлені належним чином.
Згідно ч. 2 ст.247ЦПКУкраїни у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та докази, надані стороною, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
За вимогами правила ст. 284 ЦПК Українизаочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Судом встановлено, що Приморським районним судом м. Одеси 22.01.2019 року по зазначеній справі винесено заочное решение суда по кредиту, яким позов було задоволено. Копію зазначеного рішення суду відправлялась судом відповідачу, про що є відповідна відмітка в справі, проте повідомлення про отримання ним копії рішення в матеріалах справи відсутні.
В заяві про перегляд заочного рішення зазначено, що повісток по вищевказаній справі заявник не отримував, а тому вважає рішення не обґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню. Крім того відповідач заперечуючи проти позову посилається на той факт, що він незгодний із сумою стягнення.
Відповідно до ст. 288ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не зявився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.3 ст.287 ЦПК Україниу результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: 1) залишити заяву без задоволення; 2) скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
Суд погоджується з доводами заявника про те, при винесенні рішення суд був позбавлений можливості врахувати зазначені в заяві обставини, які є істотними для вирішення справи, на підставі яких заявник не згодний з розрахунком заборгованості.
З урахуванням наведеного вище суд вважає, що є підстави для скасування заочного рішення суду та призначення справи до розгляду в спрощеному порядку.
Керуючись ст.ст.4,12,13,76,258-260,287,288 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду – задовольнити.
Заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси від 22.01.2019 року по справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк « Приватбанк» до ОСОБА_1 ,- « про стягнення заборгованості»,- скасувати та призначити справу до судового розгляду в спрощеному позовному провадженні з призначенням судовогозасідання на 10 годину 00 хвилин 22 червня 2020 року в залі судового засідання № 214.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, а також всі висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову (подаються в каб. №121 в приміщенні суду).
Роз`яснити наступне.
Відповідачу:
що він зобов`язаний надіслати позивачу та іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) їх до суду відповідно дост. 178 ЦПК України;
що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи;
право на пред`явлення зустрічного позову.
Сторонам:
право на підставі ч. 7ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи;
що учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву);
про необхідність подати свої докази суду відповідно дост. 83 ЦПК України;
про зобов`язання не приховувати докази та дотримуватися інших вимог ст.ст.43,49 ЦПК України;
що відповідно до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК Українив новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно – телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Р.Д. Абухін
26.03.2020