Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ КБ “ПриватБанк” на суму 85 577,99 грн

Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ КБ "ПриватБанк" на суму 85 577,99 грн

Категория: Відміна рішення суду першої інстанції по кредиту
Справа № 204/1725/19
Провадження № 2-п/204/3/20

КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2020 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючої судді Токар Н.В.,
при секретарі Сокол К.А.,
за участю представника відповідача кредитний адвокат Калініна С.К.,
розглянувши у режимі відеоконференції судове засідання з розгляду цивільної справи за заявою ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду від 28.03.2019 року у цивільній справі за позовною заявою Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, –

ВСТАНОВИВ:

09січня 2020 рокудо судунадійшла заява ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду від 28.03.2019 року у цивільній справі за позовною заявою Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
В обґрунтування заяви відповідач зазначила, що причиною її неявки у судові засідання було не отримання судових повісток. Так, відповідач була ознайомлена із змістом рішення безпосередньо в суді під час ознайомлення з матеріалами справи, що відбулось 20.12.2019 року. У зв`язку із зазначеним, відповідач не мала змоги подавати свої доводи та заперечення до позовної заяви. Крім того, відповідач зазначає, що в анкеті-заяві від 05.01.2016 року процентна ставка не зазначена, наданий банком Витяг з Тарифу обслуговування кредитних карт «Універсальна» відповідачем не підписаний. До того ж, між сторонами кредитний договір від 05.01.2016 року у вигляді анкети-заяви, підписаної сторонами, не містить строку повернення кредиту.
Представник відповідача адвокат з кредитів Калінін С.К. в судовому засіданні, проведеному в режимі відеоконференції із Ковпаківським районним судом м. Суми заяву підтримав та просив її задовольнити.
Представник позивача – Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» в судове засідання не з`явився, про день і час слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Вислухавши представника відповідача, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню у зв`язку з наступним.
Відповідно до ч.1 ст.288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні встановлено, що представник відповідача посилається на докази, які мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Отже, суд вважає, що наявні підстави для скасування заочного рішення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 28.03.2019 року і призначення справи до розгляду в порядкуспрощеного позовногопровадження без повідомлення (виклику) сторін.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 287, 288 ЦПК України, суд, –

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду від 28.03.2019 року у цивільній справі за позовною заявою Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором задовольнити.
Скасувати заочне рішення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 28.03.2019 року у цивільній справі за позовною Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Розгляд справипроводити впорядку спрощеногопозовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Визначити відповідачуп`ятнадцятиденний строкз днявручення даноїухвали дляподання відзивуна позовнузаяву.У зазначенийстрок відповідачмає правонадіслати судувідзив напозовну заяву,який повиненвідповідати ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копії відзиву та доданих до нього документів, відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами, що відповідає положенням ч.8 ст.178 ЦПК України.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається http://kg.dp.court.gov.ua.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, і одночасно, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї підписаннясуддею таоскарженню непідлягає.
Суддя Н.В. Токар