Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ КБ “ПриватБанк” на суму 17 983,16 грн

Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ КБ "ПриватБанк" на суму 17 983,16 грн

Сарненський районний суд
Рівненської області
____________________________________________________________________
Справа № 572/83/18

У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2020 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області у складі:
головуючого – судді: Рижого О.А.,
за участю секретаря Мороз Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сарни заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Сарненського районного суду Рівненської області від 13 березня 2018 року по справі за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

Заочним рішенням Сарненського районного суду Рівненської області від 13 березня 2018 року, позовні вимоги Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» задоволено.
У заяві про перегляд заочного рішення, заявник вказує, що він не прибув в судові засідання при розгляді справи, у зв`язку з тим, що не отримав судових повісток, оскільки в той період перебував за межами України, а тому не мав можливості прибути в судове засідання. Також вказує, що винесене рішення є передчасним та без врахування усіх обставин справи.
Сторони в судове засідання не з`явилися, причини неявки суду невідомі, про час та місце розгляду справи були повідомлені своєчасно та належним чином.
Відповідно до ч.1 ст.287ЦПКУкраїни заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що заяву слід задоволити з наступних підстав.
Згідно ст.284ЦПКУкраїни заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Статтею 285ЦПКУкраїни передбачено, що у заяві про перегляд заочного рішення, зокрема, повинно бути зазначено обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це, посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.
Згідно ч.3 ст.287ЦПКУкраїни у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: 1) залишити заяву без задоволення; 2) скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилам загального чи спрощеного провадження.
Відповідно до ст.288ЦПКУкраїни заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справ.
Із матеріалів справи вбачається, що на судові засідання по справі, відповідач не з`явився по тій причині, що не був повідомлений. У заяві відповідач вказує, що винесене рішення є передчасним та без врахування усіх обставин справи. Вказані обставини на які посилається відповідач, мають істотне значення, а тому суд вважає доводи заявника обґрунтованими та приходить до висновку, що заяву слід задовольнити та скасувати заочне рішення від 19 серпня 2019 року.
Керуючись ст.ст.284,287,288 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в :

Скасувати заочное решение суда по кредиту Сарненського районного суду Рівненської області від 13 березня 2018 року по справі за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Призначити справу до розгляду на 11:00 год. 11 лютого 2020 року в залі Сарненського районного суду Рівненської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя РижийО.А.