Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ КБ “ПриватБанк” на суму 117 000,00 грн

Ухвала щодо скасування заочного рішення суду за позовом ПАТ КБ "ПриватБанк" на суму 117 000,00 грн

Справа № 190/194/18

Провадження №2-п/190/8/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2019 року м. П`ятихатки

Дніпропетровської області

П`ятихатський районний суд

Дніпропетровської області

в складі головуючого-судді Митошоп В.М.

за участі секретаря Москалець А.В.

представника відповідача Калініна С.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. П`ятихатки Дніпропетровської області заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області від 16.05.2018 року,-

встановив:

ОСОБА_1 ,, звернулася до суду з заявою про перегляд заочного рішення П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області від 16.05.2018 року по цивільній справі № 190/194/18 за позовом публічного акціонерного товариства «Приватбанк» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за кредитним договором, посилаючись на те, що не була належним чином повідомлена про час та місце проведення судового розгляду, про прийняте судом рішення їй стало відомо 27.06.2019 року. Окрім того, зазначила, що судом не були встановлені важливі обставини, які мають значення для вирішення справи, а саме: вона не надавала згоди на отримання та оформлення кредитної картки, кредитний договір не укладала, зверталася до банку за відкриттям дебетової картки, при цьому анкета заява не містить розміру кредиту, розміру процентів, тобто між нею та банком не визначені всі істотні умови договору у зв`язку з чим просить суд скасувати вищевказане заочне судове рішення від 16.05.2018 року та призначити справу до судового розгляду в загальному порядку.

В судове засідання заявник не явилася, про розгляд справи повідомлена належним чином, в судовому засіданні в режимі відео конференції прийняв участь представник заявника адвокат Калінін С.К, який заяву підтримав в повному об`ємі, подав заяву про розгляд справи в режимі відео конференції, визначивши Ковпаківський районний суд м. Суми, відповідальним за проведення відеоконференції під час судового засідання.

Представник ПАТ «Приватбанк» до суду не явився, про розгляд справи повідомлені належним чином.

Суд, вислухавши представника заявника, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до наступного висновку.

Згідно ч. 3 ст. 287 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення, суд може своєю ухвалою залишити заяву без задоволення; скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.

Згідно ст.288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Встановлено, що відповідач не з`явилися в судове засідання з поважних причин, при цьому обставини на які вказує мають істотне значення для правильного вирішення справи, в зв`язку з чим суд вважає, що є підстави для скасування заочного рішення П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області від 16.05.2018 року і призначення справи до розгляду в загальному порядку.

Згідно ст.212 ЦПК України, суд за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Керуючись ст.ст.19,274, 287,288 ЦПК України, суд,-

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області від 16.05.2018 року по цивільній справі за позовом ПАТ КБ «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Заочне рішення П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області від 16.05.2018 року по цивільній справі №190/194/18, провадження №2/190/213/18 скасувати.

Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.

Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали. В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Проведення підготовчого засідання призначити на 13г.00хв. 10.10.2019р. у приміщенні суду (Дніпропетровська область, м. П`ятихатки, вул. Шевченко,114, зал судового засідання №2).

Доручити Ковпаківському районному суду м.Суми забезпечити проведення підготовчого судового засідання по цивільній справі за позовом  ПАТ КБ «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості 10.10.2019 року о 13 год. 00 хв.в режимі відеоконференції за участі відповідача та представника відповідача.

Сторони викликати в підготовче судове засідання на 13 год. 10.10.2019 року.

Підготовче судове засідання 10.10.2019 року о 13 год. здійснювати в режимі відео конференції під час трансляції з Ковпаківський районним судом м. Суми.

Копію ухвали суду для виконання направити до Ковпаківського районного суду м. Суми.

Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати подати відзив на позов, який подається протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідачі мають право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду справи, що розглядається за веб-адресою сторінки (http://sm.dp.court.gov.ua) на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.

Ухвала суду в частині порушення правил підсудності може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня її отримання.

Копію ухвали направити сторонам.

Головуючий суддя