Рішення про визнання виконавчого напису нотаріуса Гуревічова Олега Миколайовича на суму 19 259,85 грн. щодо стягнення боргу на користь ТОВ “Фінансова компанія управління активами” таким що не підлягає виконанню

Рішення про визнання виконавчого напису нотаріуса Гуревічова Олега Миколайовича на суму 19 259,85 грн. щодо стягнення боргу на користь ТОВ "Фінансова компанія управління активами"  таким що не підлягає виконанню

Категорія: виконавчий напис нотаріуса по кредиту
Справа № 736/405/20
Номер провадження 2/736/304/20

Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 травня 2020 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді – Кутового Ю.С.,
при секретарі – Александровій Н.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань суду у м. Корюківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія управління активами», третя особа – Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Гуревічов О.М. про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, –

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія управління активами», третя особа – Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Гуревічов О.М. про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, мотивуючи свої вимоги тим, що 10.09.2019 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Гуревічовим Олегом Миколайовичем вчинено виконавчий напис № 9112 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ» заборгованості в розмірі 19 259,85 грн. Приватний нотаріус, мотивував виконавчий напис тим, що ОСОБА_1 є боржником за Кредитним договором зі страхування життя позичальника (пошта) № 118/7648СУВР8 від 28.02.2013 укладеним із ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», правонаступником усіх прав та обов`язків якого є ТОВ ««ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «БІЗНЕСФІНАНС», правонаступником усіх прав та обов`язків якого є ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРННЯ БОРГІВ», правонаступником усіх прав та обов`язків якого є ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ». Стягнення заборгованості проводиться за період з 21.05.2014 по 05.08.2019. Сума заборгованості складає 19 259,85 грн.
Позивач вважає, що виконавчий напис № 9112 від 10.09.2019 приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Гуревічова О.М. про стягнення заборгованості є протиправним, тобто таким, що винесений з порушенням вимог чинного законодавства України та не підлягає виконанню. Заборгованість зазначена у виконавчому написі на момент його вчинення була спірною. Починаючи з 2013 року позивач неодноразово звертався до банку з питань існуючої заборгованості, але необхідної інформації, як і сприяння у вирішенні ситуації, не отримав. Також, фактично був позбавлений можливості отримання достовірної та повної інформації, щодо реального стану заборгованості. Позивач не отримував письмової вимоги (повідомлення) від банку. З вказаних підстав позивач не визнає розмірів заборгованості нарахованих ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ», у тому числі відсотків та комісії. Позивач вважає, що суми, що підлягають стягненню, у тому числі відсотки та комісії є надмірно великими та необґрунтованими. Відповідачем не додало Приватному нотаріусу належним чином оформлений розрахунковий документ, який підтверджує факт видачі/перерахування кредитних коштів та згідно якого можна було б встановити суму, яку надав/перерахував згідно кредитного договору.
Позивача не було проінформовано про ліквідацію ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК». Представником ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ» не доведено, що правонаступник ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК» є ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ». Своєчасно та належним чином жодний з банків, фінансових організацій не інформували позивача про порядок погашення заборгованості за кредитним Договором, тому позивач вважає, що відсутня його вина щодо встановлених приватним нотаріусом сум заборгованості.
За таких обставин, позивач просить визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис № 9112 від 10.09.2019 вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Гуревічовим Олегом Миколайовичем про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ» заборгованості в розмірі 19 259,85 грн.
Справа розглянута у порядку спрощеного провадження без виклику сторін.
Суд, дослідивши письмові докази у справі, встановив наступне.
10.09.2019 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Гуревічовим Олегом Миколайовичем вчинено виконавчий напис № 9112 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ» заборгованості в розмірі 19 259,85 грн.
Приватний нотаріус, мотивував виконавчий напис тим, що ОСОБА_1 є боржником за кредитним договором зі страхування життя позичальника (пошта) № 118/7648СУВР8 від 28.02.2013 укладеним із ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», правонаступником усіх прав та обов`язків якого є ТОВ ««ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «БІЗНЕСФІНАНС», правонаступником усіх прав та обов`язків якого є ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРННЯ БОРГІВ», правонаступником усіх прав та обов`язків якого є ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ». Стягнення заборгованості проводиться за період з 21.05.2014 року по 05.08.2019 року.
Сума заборгованості складає 19 259,85 грн.
Позивач вважає, що виконавчий напис № 9112 від 10.09.2019 року приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Гуревічова О.М. про стягнення заборгованості є протиправним, тобто таким, що винесений з порушенням вимог чинного законодавства України та не підлягає виконанню.
Відповідно до ст.18 ЦК України, нотаріус здійснює захист цивільних прав шляхом вчинення виконавчого напису на борговому документі у випадках і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до пункту 19 статті 34 Закону України «Про нотаріат» виконавчий напис є нотаріальною дією, що вчиняють нотаріуси.
Згідно до ст. ст. 87, 88 Закону України «Про нотаріат», для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, встановлюється Кабінетом Міністрів України (далі Перелік).
Постановою КМУ № 662 від 21 листопада 2014 року до переліку внесені зміни, а саме доповнено відповідним розділом «Стягнення заборгованості з підстав, що випливають з кредитних відносин».
Разом з тим, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року вищезазначену постанову КМУ визнано незаконною та не чинною. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 01 листопада 2017 року залишено без змін постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року.
Таким чином, на час вчинення нотаріального напису, Перелік не містив відповідного розділу, який регламентує порядок стягнення заборгованості, з підстав, що випливають з кредитних відносин, а тому нотаріус був позбавлений права вчиняти спірний виконавчий напис.
Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судовий збір сплачений позивачем при подачі позовної заяви та заяви про забезпечення позову підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. 18 ЦК України, ст.ст.87,88 Закону України «Про нотаріат», ст.ст.10-13,141, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія управління активами», третя особа – Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Гуревічов Олега Миколайовича про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню – задовольнити.
Визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис №9112 від 10 вересня 2019 року, вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Гуревічовим Олегом Дмитровичем на користь ТОВ «Фінансова компанія управління активами» заборгованості у розмірі 19 259 грн. 85 коп.
Стягнути з ТОВ «Фінансова компанія управління активами» на користь ОСОБА_1 840 грн. 80 коп. сплаченого судового збору за подання позовної заяви та 420 грн. 40 коп. судового збору за подання заяви про забезпечення позову, на загальну суму 1261(одна тисяча двісті шістдесят одна) грн. 20 коп..
Рішення суду може бути оскаржено протягом дії карантину та тридцяти днів з дня його офіційного закінчення шляхом подання апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду.
Суддя Ю. С. Кутовий