Рішення про визнання протиправною та скасування постанови приватного виконавця Клітченко Оксани Анатоліївни про відкриття виконавчого провадження на суму 28 832,56 грн.

Рішення про визнання протиправною та скасування постанови приватного виконавця Клітченко Оксани Анатоліївни про відкриття виконавчого провадження на суму 28 832,56 грн.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

12 грудня 2019 року Справа № 160/11667/19             Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Златіна Станіслава Вікторовича   розглянувши у письмовому провадженні  у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу м. Київ Клітченко Оксани Анатоліївни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Товариство з обмеженою відповідальністю 2Вердикт Капітал” про визнання протиправною та скасування постанови, –

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду, у якому просить: визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни про відкриття виконавчого провадження № 60456996 від 31.10.2019 року, відкритого на підставі  виконавчого напису № 7112 від 21.10.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Вердикт Капітал» заборгованості у розмірі 28 832,56 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що виконавцем порушено вимоги ч.2 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки позивач не мешкає у місті Києві та не має майна у місті Києві.

Ухвалою суду від 02.12.2019 року відкрито провадження у справі, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ТОВ «Вердикт Капітал» та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав; витребувані судом документи, які вказані в ухвалі суду від 02.12.2019 року не надав.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, не надала письмові пояснення.

Сторони та третя особа, у судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином; позивач подав клопотання про розгляд справи без участі позивача.

Відповідач повідомлений 02.12.2019 року про час та місце розгляду справи за офіційною електронною адресою, яка розміщена у Єдиному реєстрі приватних виконавців України.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, повідомлено засобами поштового зв`язку; судову повістку отримала 09.12.2019 року, що підтверджується інформацією із сайту Укрпошти.

Суд, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, встановив наступне.

31.10.2019 року відповідачем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 60456996 від 31.10.2019 року на підставі заяви ТОВ «Вердикт Капітал» про примусове виконання виконавчого напису № 7112 від 21.10.2019 року приватного нотаріуса Броварського районного НОКО Гамзатової Аліни Анатоліївни про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості у розмірі 28 832,56 грн. на користь ТОВ «Вердикт Капітал».

У оскаржуваній постанові відповідача вказано адресу боржника: АДРЕСА_1 .

Стаття 24 Закону України «Про виконавче провадження» визначає місце виконання рішення.

Згідно ч.2 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника – фізичної особи, за місцезнаходженням боржника – юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

У частинах 1, 2 та 6 статті 25 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» визначено, що виконавчим округом є територія Автономної Республіки Крим, області, міста Києва чи Севастополя. Приватний виконавець має право приймати до виконання виконавчі документи, місце виконання яких відповідно до Закону України “Про виконавче провадження” знаходиться у межах Автономної Республіки Крим, області або міста Києва чи Севастополя, у яких розташований його виконавчий округ. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України

У оскаржуваній постанові відповідача вказано, що виконавчим округом відповідача є місто Київ.

Як вже було встановлено судом під час розгляду справи, позивач, який є боржником у виконавчому провадженні, має зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 .

Вказане місце проживання відображено також у довіреності позивача від 13.11.2019 року, що посвідчена нотаріально та копія якої міститься у матеріалах справи.

Відповідач та третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, не надали суду доказів місця проживання та/або місце знаходження позивача у Києві, а також доказів знаходження у місті Києві майна позивача.

У матеріалах справи міститься Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 13.11.2019 року, у відповідності до якої позивач має нерухоме майно у місті Павлоград Дніпропетровської області.

За вказаних обставин відповідачем порушено під час винесення постанови про відкриття виконавчого провадження вимоги ч.2 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» та вимоги частин 1 та 2 статті 25 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

На підставі викладеного позовні вимоги позивача є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

У відповідності до вимог статті 139 КАС України з відповідача підлягають стягненню на користь позивача судові витрати у вигляді сплаченої суми судового збору у розмірі 768,40 грн.

Керуючись ст.ст. 139, 241, 243, 244, 245, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни (02002, м. Київ, вул. Раїси Окіпної, буд. 4, оф. 35), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» (04053, м. Київ, Кудрявський узвіз, 5-Б, код ЄДРПОУ 36799749) про визнання протравною та скасування постанови – задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни про відкриття виконавчого провадження № 60456996 від 31.10.2019 року, відкритого на підставі  виконавчого напису № 7112 від 21.10.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Вердикт Капітал» заборгованості у розмірі 28 832,56 грн.

Стягнути з приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Клітченко Оксани Анатоліївни на користь ОСОБА_1 сплачену суму судового збору у розмірі 768,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                            (підпис)                         С.В. Златін

Рішення не набрало законної сили станом на 12.12.2019 року

Помічник судді                                                                                  Лісна А.М.

Згідно з оригіналом

Помічник судді                                                                                  Лісна А.М.